Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Učitelia, sme s vami! Naše peniaze patria školstvu, nie schránkovým firmám... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Velmi spravne napisane!
 
Hodnoť

Pani blogerka, neviem ako Vy,

ale moje peniaze, teda tie, ktoré mi patria za moju prácu, patria mne. Nie školstvu, nie štátu (ten si aj tak cez dane a odvody berie dosť), mne. Ja si určím kde a na čo ich miniem. A to si cením vzdelanie veľmi vysoko.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

dodo_p

Teba by mali ukazovať na námestiach ako vzorku voliča Stranysmeromdohoven.Už sprostejšiehoi prispievateľa do diskusných príspevkov na Súmračnej asi nenájdu!
 

A ja som mal za to, že

hďajaú práve takých inteligentných ako ty :). Samozrejme by som aj ja bol radšej keby moje dane nekončili v schránkových firmách, ale prioritne v školstve, zdravotníctve a iných pre nás bežných občanov potrebnejších vecí. Len ma trochu nahnevala formulácia nadpisu, teda prvá časť druhej vety.
Btw. mohol som rozhodovať o 2% mnou zaplatených daní, ale už aj táto malá možnosť sa bude rušiť.
 

Ja som len

obyčajný človek, ale ak Ťa to baví urážaj ma aj ďalej. Raz ...
 
Hodnoť

Vďaka za solidaritu a empatiu

Pozrite tiež moje tri učiteľské požiadavky definitívneho vyriešenia našej súčasnej neutešenej situácie napr.. zo včerajšieho príspevku v mojom blogu na serveri Sme.sk. Som pedagóg - Ivan Olejár alias Iv Oli, alias Ivan Olejr, alias Blbavý, nie Beblavý, ktorý nás s Kaníkom riadne potopili v bývalých parlamentoch SR už roku 2003 a potom ešte niekoľkokrát....
 
Hodnoť

Bravó,

aj ja fandím učiteľom, najvyšší čas!!! Nedajte sa znechutiť, a zapojte sa do štrajku čo v najväčšom počte... nenechajte bojovať za seba aktívnejších kolegov... je to pokrytecké, milí učitelia... v jednote je sila!!!
 

Ja tiez drzim palce ucitelom...

Ved to co urobila vlada SMERu za poslednych osem rokov je na smiech. Vsetko po..ondili ich ministri a teraz sa robia, ze oni nic. Hanba vlade za ucitelov a zdravotnikov...
 
Hodnoť

Autorka článku, mnoho učiteľov a

učiteliek je súčasťou voličskej základne Smeru - SD, teda toho subjektu, ktorý Vy kritizujete.

Ešte stále je tu mnoho učiteľov a učiteliek, ktorí boli súčasťou normalizačného ťaženia proti mysleniu.

Učitelia udavači, ktorí bonzovali súdruhom "tam hore", čo žiak v triede (nahlas-potichu) hovoril spolužiačke o rozhovore rodičov o (povedzme) Husákovej normalizačnej bande.

A skutočne sa nedomnievam, že zvýšenie platov vyrieši úroveň školstva.

Je to zložitejšie. Mnohé je otázkou evolúcie a osobnej kultivácie.

Bloger
 

V podstate máte pravdu

Že učitelia boli súčasťou normalizačného ťaženia proti mysleniu. Áno niektorí boli: jední z existenčných dôvodov,druhí z presvedčenia. Tí z presvedčenia sa po Novembri 89 znova dostali do popredia tým, že napríklad začali byť " správne národne orientovaní alebo sociálne orientovaní" . a tí, čo sa pred žiakmi pretvarovali a v súkromí si na vtedajší systém ponadavali, nemajú teraz z toho nič. Občas sa im - tým prvým - vytkne, že presvedčovali rodičov, aby nedávali deti na náboženstvo a iné veci, ktoré robili nie z presvedčenia , ale z donutenia, ...
Tiež si myslím, že iba zvýšenie platov nevyrieši úroveň nášho školstva. Aj keď - podľa mojich informácií - je veľa málo vzdelaných ľudí, ktorí sa dostali na dobre platené miesta iba vďaka tomu, že sú teraz v správnej strane alebo ich dobrí známi sa dobre poznajú s tými, čo teraz v našej krajine rozhodujú takmer o všetkom a zarábajú oveľa viac ako terajší učitelia.
Ešte si myslím, že učitelia to majú v dnešnej dobe veľmi ťažko. Treba ich mnohokrát obdivovať, že aj v dnešnej situácii sú v školstve, že si ich nevážia často ani žiaci, ani rodičia, ani naša spoločnosť, ...
 

 

Vyše dvadstať rokov sa tie problémy v spoločnosti už trocha zmenili. Nikto tu nikoho neudáva za to, čo si deti šepkajú pod lavicou, tie problémy dnešných učiteľov sú troška odlišné. A jedným z tých problémov je aj platové dôstojné ohodnotenie, za čo práve v týchto dňoch bojujú a ja im držím palce.
 

len pre poučenie....

v r. 2002 podporili učitelia vo voľbách vládu DZURINDA-MIKLOŠ. Tú vládu, ktorá vznikla po voľbách v r. 2002. V predchádzajúcej vláde sedel aj DZURINDA aj MIKLOŠ. Parlament pred voľbami prijal 23 zákonov v sociálnej oblasti - jedným z nich bol zákon o odmeňovaní pedagógov (dokonca aj 13. plat). Keď na základe týchto zákonov vyhrali v ďalších voľbách - na prvých zasadnutiach parlamentu navrhli a zrušili tieto zákony ešte pred vstupom do platnosti. Keď učitelia "tichučko hryzkali" a povedali, že im Dzurinda-Mikloš vzal ich peniaze, tak Mikloš do TV kamier povedal toto: Vziať vám môžem iba to, čo máte - iba to čo vám niekto dal. Máte niečo, dostali ste niečo?! Nie?! Tak som vám nič nemohol zobrať. Ak máte sklerózu, tak si to naštudujte.
Predpokladám, že aj vtedy mali učitelia chuť štrajkovať - držali však potom zobák. Dokonca ani médiá to radšej nerozpitvávali - veď nastúpila dobrá pravicová vláda.
P.S.: koho súčasťou (ktorej strany) boli učitelia, ktorí vo voľbách podporili pravicu? Keďže si myslíte, že ZVÝŠENIE PLATOV nevyrieši úroveň školstva, tak asi eufemisticky vyhlásite, že to v tom roku 2002 bolo celkom logické. Voliči - učitelia boli asi nedostatočne kultivovaní a vyvinutí - tak podporili tých, čo im sľuby sľubovali.
 

Tak ako to

kedysi povedal prvý minister školstva, pán Ladislav Kováč. Učitelia majú pokrivenú chrbticu. Takýto stav je ťazko naprávať. Chce to novú krv, lenže to bude trvať veĺmi dlho. Lebo aj tí učitelia majú svojich potomkov. S týmto molochom len tak ľahko nikto nepohne, mnohí z nich sa správajú vychytralo, nechcú byť slobodní a samostatní, chcú v jednom šíku budovať republiku a preto najú vo väčšine blízko k Smeru. Tam sú ich istoty. Na druhej strane je mi ich ľúto, bývalý režim ich hrozne sprostituoval. Neexistuje profesia, kde by došlo k takému sprofanovaniu, ako v školstve. A tento fakt sa premieta do ich súčasného, nehodného postavenia v spoločnosti. Oni, v prvom rade by si to mali uvedomiť, lenže v tomto prípade nie som vôbec optimistická. Ako sa hovorí, bližšia košeľa než kabát.
 

 

Takže priemerný vek učiteľov sa pohybuje niekde na úrovni 50+ rokov,
ich potomkami sú zväčša zasa iba učitelia,
a keďže mentálne všetci uviazli v minulom režime, tak nedokážu myslieť slobodne a samostatne,
a následne i vďaka tomu, že sa v minulom režime sprofanovali režimovou prostitúciou,
tak im spoločnosť nechce prisúdiť nárok na vyššie platy,
pretože TAKÚTO pozíciu si učitelia sami tvoria na základe systémovej deformácie školstva sebaprojekciou.

...Tak nejako...?
.
Prepáčte,
ale mne takýto bizarný konštrukt vyznieva ako riadna sprostosť.

Ale v jednom zrejme máte pravdu:
stav pokrivených chrbtíc tu ešte bude popisovaný dlho...
...dovtedy, dokiaľ bude chcieť byť takto dešifrovaný.

Takže očakávam, že ešte minimálne ďalších 30 rokov budú existovať argumenty "krivých chrbtíc" dobré na to,
aby sa neuvažovalo o nízkych platoch učiteľov ako o projekcii nedôstojných platov v hospodárstve Slovenska ako celku.
 
Hodnoť

Pani Dubačová,

myslíte si,že to "Sme s vami" pomôže vyriešiť otázku platov a spoločenského poastavenia učiteľov??? NIe je ten Váš blog akousi vstupnou bránou do vyššej politiky???
Prajem slušným ľuďom pekný deň
 
Hodnoť

Na Slovensku nám rastú

aktivisti ako z vody. Politika láka.
 

 

Ti iba falošných socialistov lákajú ľahko spreneverene eura a luxusný život.
 
Hodnoť

 

Učiteľom treba pridať ale aj zmeniť ukazovatele výstupov ich práce, Zamerať sa treba na výkon stredu a nie cváliť sa pár najlepšími na každej škole.. To nemôže byť o výsledkoch olympiád ...
 
Hodnoť

 

100 000 000 našiel mafian Hranatý šmahom roky, 500 € mesačne sudcom a prokurátorom tiež našiel mafian hranatý šmahom ruky, no pre učitelov a sestričky penazí niet. V Prešove pre svine SMERacke umierajú ludia
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 2 823
 2. Jozef Sitko: Ficov zákon o teple „okradol“ veľa domácností 2 192
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu! 1 713
 4. Mišo Šesták: Ako známy rómsky muzikant zhudobnil vypálenie Lučenca ruskou armádou 1 442
 5. Dominika Dongova: Kňaz, jeho slová a ja.. 1 349
 6. Martin Ondráš: Minister pochopil, že Agrokomplex patrí pod jeho rezort, výborne! 1 145
 7. INEKO: Rozbité vozovky sa dočkajú veľkých opráv 1 103
 8. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 795
 9. Adam Puškár: Obec Marianka varuje Stupavu pred výstavbou projektu Habánky 791
 10. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 723

Rebríčky článkov


 1. Naďa Mitanová: Neodoslané listy, pozabudnuté sny, záhrady zarastené burinou...
 2. Richard Gajarský: Šialené komentáre k článkom.
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu!
 4. Olívia Lacenová: Bitcoin si razí cestu nahor. Prekonal trojročné maximá
 5. Peter Biščo: Pán premiér, je nevyhnutné odložiť plienky a ...
 6. Nikola Ivanov: 10 častých chýb pri investovaní
 7. Peter Žiak: Mao-Tovič - za 9 mesiacov tam, kde Fico za 12 rokov ...
 8. Miroslav Binčík: Deti, kto sa nezmestí na javisko, pôjde do sakristie
 9. Dušan Seberíni: Bájka o besnom kocúrovi
 10. Miriam Studeničová: Nepokoj duše


Už ste čítali?