Krajina sama sebou zranená

Autor: Viera Dubačová | 30.4.2014 o 9:16 | Karma článku: 6,85 | Prečítané:  456x

Chodím po svete a všade sa mi zdá, že ľudia potrebujú pomoc. Zakliesňujú sa hlbšie a hlbšie do problémov, strácajú nádej a postupne klesajú dolu.

Neviem Vám presne opísať, čo vždy vtedy cítim, ale zviera mi hrdlo a kdesi vo vnútri sa mi začínajú bunky stavať do boja a ja jednoducho cítim potrebu pomáhať. Plná poľná a idem. Tento jav som u seba objavila po revolúcii, možno som bola naplnená nádejou, verila som, že človek je tvorca a keď dostane šancu slobodne tvoriť, prejaví sa to všade okolo neho v tom najpozitívnejšom zmysle. Dnes kráčam po krajine, ktorá je zranená sama sebou. Svojou krehkosťou, ale aj nedôslednosťou a povrchnosťou. Ako sme mohli dovoliť, aby zostali vládnuť tí, ktorí nás štyridsať rokov utláčali, šliapali po našich ľudských právach a obstavali okolo nás ostnaté ploty? A keď už znivočili a vydrancovali všetko, tak sme začali hľadať niekoho vykrikujúceho a silného, kto by týchto ohrozil a odstavil. Aké jednoduché, komunistov by mali zbiť a nahradiť fašisti…

Tak si to predstavujeme? A kde sú naše hodnoty? A kde je náš ľudský rozmer, ktorý nám dáva šancu byť múdrymi a pochopiť, že my všetci máme v rukách šťastie a prosperitu tejto krajiny. My sme tí, ktorí si môžu slobodne zvoliť ľudí, ktorí nekradnú, neohrozujú životy ostatných, neprosperujú na chudobe a biede tých slabších. Každý jeden z nás je schopný svojou múdrosťou a silou posunúť a rozšíriť hranice svojich možností a tým začať meniť túto spoločnosť od seba samého – aby politici boli odrazom nás, ľudí slušných, tvorivých, pracovitých, ktorí sa dokážu postaviť na stranu cti a pravdy.

Až vtedy začne naša krajina prosperovať a meniť svoju tvár.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

BLOG MIROSLAVA BEBLAVÉHO

Beblavý: Porušil Lajčák pri Evke zákon? Takmer s istotou

Dôležité je, či bol porušený verejný záujem.


Už ste čítali?